Výstava Aristokracie vkusu: Obrazárna zámku Rájec nad Svitavou a sběratelství knížat

Výstava

  • Moravská galerie v Brně - Místodržitelský palác ()
  • 16. 12. 2016–16. 4. 2017
  • 10.00–18.00
  • 80 / 40 / 150 Kč (základní / snížené / rodinné vstupné)
Arnold Böcklin: Dětská podobizná starohraběte Karla | ©  Moravská galerie v Brně

V Moravské galerii v Brně bude do 16. dubna k vidění výstava Aristokracie vkusu: Obrazárna zámku Rájec nad Svitavou a sběratelství knížat, která tematizuje mecenášství a sběratelství umění v životě šlechtického rodu Salm-Reifferscheidtů. Jejich velmi cenná umělecká sbírka, spravovaná Národním památkovým ústavem a Moravskou galerií v Brně, se v Moravské galerii představuje včetně domněle ztraceného obrazu Arnolda Böcklina zachycujícího dětskou podobiznu hraběte Karla.

Výstava se koná v hlavním výstavním prostoru galerie v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí. Přístupná je od středy do neděle od 10 do 18 hodin, ve čtvrtek je otevírací doba mimořádně prodloužena do 19 hodin.

Výstavu doprovází obsáhlá publikace Aristokracie ducha a vkusu. Zámecká obrazárna Salm-Reifferscheidtů. Autory textů jsou prof. PhDr. Lubomír Slavíček, CSc., Mgr. Petr Tomášek, Mgr. Michal Konečný, PhD., Mgr. Lenka Kalábová a další odborníci.

Související zprávy

Sbírka umění z Rájce nad Svitavou se představuje na výstavě v Moravské galerii

5. 1. 2017

Sbírka umění šlechtického rodu Salm-Reifferscheidtů ze zámku Rájec nad Svitavou se představuje na výstavě v Moravské galerii v Brně. Pod názvem Aristokracie vkusu:...